Windows 10 Internet Hız Sorunu ve Windows Update Kapatma! - TEKNO MOA

Windows 10 Internet Hız Sorunu ve Windows Update Kapatma!
Herkese selam, TEKNO MOA takipçileri bugün yine yeni ve güncel bir konu üzerinde duracağız.

     Bildiğiniz üzere WİNDOWS 10 bilgisayarlarımıza gelerek yeni özellikler ve pek çok şey katmıştır. Ama bazı özellikleri de var ki can sıkacak cinsten. Bunlarda birisi internet bağlantımızın biranda yavaşlaması ve eğer İnternetiniz kotalı yani sınırlıysa internetinizin kotasını bitirebilir.

     Bu sorunun başlıca nedenlerinden birisi WİNDOWS UPDATE bizden habersiz arka planda çalışmasıdır. Windows update Windows’un güncellemelerini yapan bir hizmettir. Bu hizmeti ayarlar bölümünden görebilirsiniz fakat iptal edemezsiniz.

    Tabi ki güncelleştirmeleri kapatmanın bir yolu var ve böylelikle internetiniz hızlanmış olacaktır. Bu adımları dikkatlice takip edin.

  UYARI: Bilgisayarınız da kullanmış olduğunuz ağ bağlantınız sınırlıysa veya telefonunuzun internetini paylaşıma açmadan önce bu göstergeleri takip etmenizi temenni ederiz.

WİNDOWS 10 İNTERNET HIZLANDIRMA YÖNTEMLERİ

1) WİNDOWS UPDATE DEVRE DIŞI BIRAKMA
✔Öncelikle başlatın yanında ki arama kısmını açıyoruz ve oraya HİZMETLER yazıyoruz.

✔Daha sonra Hizmetlere tıklıyoruz açılan pencerede en alt kaydırarak Windows update’yi buluyoruz.

✔Windows update’yi tıklıyoruz ve açılan pencerede öncelikle DEVRE DIŞI seçiyoruz daha sonra DURDUR diyoruz ve Uygula diyerek çıkıyoruz.

✔Windows update devre dışı bırakarak güncelleştirmeleri iptal ediyoruz böylelikle internetiniz arka planda çalışmayacak ve HIZLANACAKTIR.

2) TARİFELİ BAĞLANTI AKTİFLEŞTİRME

İkinci yöntemimiz olan "Tarifeli bağlantı" seçeneğini seçmektir. Bu yöntemle limitli olan internetinizin veya telefon inernetinizi paylaşıma açarken bu seçeneği seçerek windows kullandığınız internetin veya ağın kotalı yada süreli olduğunu bilerek sizin bilginiz dışında internet harcamayacak veya güncelleme yapmayacaktır. Şimdi sizlere bunu görseller ile anlatıcam karmaşık veya uzun değildir.

✔Öncelikle Windows başlatın yanında bulunan ayarlara tıklıyoruz.
Ayarlar yazarak en üste çıkan ayarlara tıklıyoruz.

 Ayarlardan "AĞ VE İNTERNET" olan yere tıklıyoruz.


✔ Wifi olan yerden resimde gördüğünüz wifi bağlantı listesinin en altında yer alan "GELİŞMİŞ SEÇENEKLER'e" tıklıyoruz.
✔  Tarifeli bağlantı kısmından tarifeli bağlantı olarak ayarla diyerek aktifleştiriyoruz.


Evet arkadaşlar bu iki işlemi de yaparak internetinizin hızı düşmeyecek ve bilgisayarınız arka planda güncelleştirme yapmayacaktır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yorum yaparsanız yardımcı olurum.

NOT: Eğer ileride veya imkanınız varsa sınırsız veya kotasız İnternet ağ aracılığı ile Windows'u güncelleştirmenizi öneririz. Böylelikle ileride sorun çıkmaz.

Okuduğunuz için teşekkürler TEKNO MOA…

YOUTUBE KANALIMA BURAYA TIKLAYARAK GİDEBİLİRSİNİZ ABONE OLURSANIZ SEVİNİRİM.

FARKLI SORUNLARINIZ VEYA DAHA FAZLASI İÇİN FACEBOOK SAYFAMA BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.


Yorum Gönder

2 Yorumlar

 1. Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?
  Güncellemeler bilgisayarlar için bazen gerekli olsa da çoğu zaman da yarardan çok bilgisayar üzerinde bazı sıkıntıları beraberinde getirebiliyor. Windows 10 işletim sistemi olan bilgisayarlarda otomatik bir şekilde zamanı geldiğinde güncellemeler iner. Ve kişiler zamanla bilgisayarın yavaşladığını ve kasma meydana geldiğini düşünebilir. Böyle durumlarda güncellemeleri kapatmak son derece etkili bir yöntem…
  https://www.windowshatalari.com/windows-10-guncellemeleri-nasil-kapatilir/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güncellemeleri sürekli kapatmak PC için iyi bir durum değildir. Önemli güncellemelerin yapılması cihazınızın faydasına olacaktır.

   Sil

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz!